Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 17, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Wywiad z Francesca Barba

Wywiad z Francesca Barba

Francesca Barba zdobywała doświadczenie w marketingu pracując dla sieci Kempinski i Ritz-Carlton. Jest twórcą katalogu z najbardziej luksusowymi miejscami na świecie – Stylish Travellers, gdzie reprezentuje wybrane hotele i organizuje spotkania dla ich przedstawicieli oraz potencjalnych odbiorców – między innymi w Polsce. Ostatnio stworzyła platformę skierowaną do rodziców tapettinorosso.it – pokazuje na niej luksusowy świat dziecka.

Czy w katalogu Stylish Travellers można znaleźć 6 i 7 gwiazdkowe hotele? Miałaś możliwość zatrzymać się w którymś z nich?

6- i 7-gwiazdkowe hotele na świecie to: Emirates Palace w Abu Zabi, prywatna wyspa Davida Copperfielda na Bahamach i hotel Burj al Arab. Osobiście byłam w dwóch pierwszych, ale numer 3 był na mojej liście aż do roku 2011.

Czym różnią się od dobrych 5-gwiazdkowych hoteli?

Myślę, że jest ogromna różnica w detalach i ilości obsługi. Dekoracje w dzisiejszych czasach, to nie jest coś zarezerwowanego wyłącznie dla szczególnie pięknych hoteli, architektura wnętrz może być wyjątkowa przy niskim budżecie, a ty jako gość nawet nie zauważysz różnicy. Ale szczegóły… o to w tym wszystkim chodzi. Te niezwykłe doświadczenia…. W Emirates Palace mieli kiedyś ponad 70 różnych osób pracujących w guest relations, każdy o różnej narodowości, aby mieć pewność, że goście będą obsługiwani we własnym języku, zgodnie z ich zwyczajami. Obecny dyrektor generalny, pan Bugra Berberoglu, jest moim byłym dyrektorem generalnym. Na tym poziomie masz swojego osobistego lokaja obsługującego każdego gościa, niezależnie od kategorii, a pokoje, nawet te najmniejsze są rozmiaru junior suites w zwykłym hotelu, a nawet większe.

A są jakieś minusy? Coś co sprawiło, że nie chcesz tam wracać?

Burj al Arab w Dubaju (to naprawdę jest brzydki hotel) jest w bardzo starym stylu. Ale wciąż ludzie z całego świata chcą go odwiedzić i się w nim zatrzymać. Problem w tym, że hotel został zbudowany ponad 20 lat temu w kolorystyce i guście tamtych czasów. Kiedy tam jesteś, chcesz uciec…

Zastanawiałaś się kiedyś nad różnicą w standardzie hoteli? 5-gwiazdkowe hotele w Europie oferują inny standard niż 5-gwiazdkowe hotele w Azji, i w drugą stronę – w Europie, w której tak cenimy sobie jakość usług nie ma 7-gwiazdkowego obiektu…?

Jest coś nad czym warto się zastanowić, w tych krajach (jak np. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich) jest znacznie łatwiej mieć dużo personelu, ze względu na tanią siłę roboczą. Ta sama liczba pracowników byłaby niemożliwa w Europie (np. we Francji). Myślę więc, że powinno być rozróżnienie między 5-gwiazdkowymi hotelami w pewnych częściach świata, a światem zachodnim. To dlatego, gdy jeździsz często na wakacje do Emiratów, Tajlandii, Meksyku lub na Karaiby, to już nie lubisz wakacji w Europie…

O co tak naprawdę chodzi w tym luksusowym podróżowaniu?

To, o co chodzi w luksusowych podróżach w dzisiejszych czasach, to NIEZWYKŁE PRZEŻYCIA. Nawet 2-gwiazdkowy hotel może zaoferować luksus, jakiego nie będzie w stanie zaoferować wielki 5-gwiazdkowy hotel. Mnóstwo marketingu zostało zrobionego wokół tego i to jest największy trend w tej chwili. Są też TARGI TURYSTYCZNE w Marakeszu zwane PURE organizowane przez Anglików i są najbardziej snobistycznymi targami z hotelami, które oferują wyłącznie niepowtarzalne doświadczenia, a kupcy i dziennikarze są dokładnie selekcjonowani.

Najbardziej niezwykłe przeżycia?

W The Alberta we Włoszech jest apartament Cabriolet, gdzie dach otwiera się nad Twoją głową, gdy kładziesz się spać i możesz zasypiać pod gwiazdami. Z kolei być w Taleon Imperial w Petersburgu to jak podróż do przeszłości, do lśniących czasów Dynastii Romanowów. Hotel ma w swojej ofercie wizytę w Pawłowsku – letniej posiadłości cara Pawła I – wraz z przewodnikiem w języku angielskim, przejażdżką trojką, rosyjskimi przekąskami i obiadem w wystawnej restauracji Taleon. Częścią oferty jest także zakwaterowanie w ładnie urządzonym superior suite, śniadanie i transfer z lotniska.
Prado Museum w Madrycie jest niekwestionowanie jednym ze światowych skarbów sztuki, a teraz goście hotelu Villa Magna mogą doświadczyć jego zbiorów z unikalnej perspektywy. Muzeum otwiera swe drzwi specjalnie dla Ciebie i Twojego gościa na prywatne zwiedzanie kolekcji. Atrakcją wieczoru jest wykwintna kolacja przy akompaniamencie muzyków i eleganckich kwiatowych aranżacji, serwowana w jednej z sal wystawowych, gdzie będziesz otoczony obrazami światowej sławy artystów.
Kanuhura w Lhaviyani Atoll, stworzy idealną atmosferę egzotycznej ucieczki ze specjalną 5-dniową ofertą, która prowadzi prywatność o krok dalej. Goście są transportowani łodzią na wyspę Jehunuhra, która należy do ośrodka, gdzie następnie spędzą wieczór i skosztują malediwskiej kolacji wraz z butelką szampana – łódź później zabiera gości z powrotem. Jest też Giraffe Manor w Kenii, gdzie jesz śniadanie z żyrafami.

A twoje ulubione miejsca?

Lubię hotele z własnym klimatem i osobowością, moje ulubione, bez ustalonej kolejności, to:
– Les fermes de marie – Megeve, Francja
– Grand Hotel du Cap Ferrat – Francja
– Cap Estel – Francja
– Chateau de la Chever d’Or – Francja
– Palazzo Viviani – Monte Gridolfo, Włochy
– Hotel de Russie, Rzym
– Al Qasr, Dubai (do pokoju trzeba dostać się łodzią)
– Banyan Tree, Bahrajn
– Chedi, Oman
– Peninsula – Tajlandia
– Giraffe Manor – Kenia

Galeria

Submit a Comment