Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Wrzesień 30, 2020

Scroll to top

Top

One Comment

Wywiad z Francesca Barba

Wywiad z Francesca Barba

Francesca Barba zdobywała doświadczenie w marketingu pracując dla sieci Kempinski i Ritz-Carlton. Jest twórcą katalogu z najbardziej luksusowymi miejscami na świecie – Stylish Travellers, gdzie reprezentuje wybrane hotele i organizuje spotkania dla ich przedstawicieli oraz potencjalnych odbiorców – między innymi w Polsce. Ostatnio stworzyła platformę skierowaną do rodziców tapettinorosso.it – pokazuje na niej luksusowy świat dziecka.

Czy w katalogu Stylish Travellers można znaleźć 6 i 7 gwiazdkowe hotele? Miałaś możliwość zatrzymać się w którymś z nich?

6- i 7-gwiazdkowe hotele na świecie to: Emirates Palace w Abu Zabi, prywatna wyspa Davida Copperfielda na Bahamach i hotel Burj al Arab. Osobiście byłam w dwóch pierwszych, ale numer 3 był na mojej liście aż do roku 2011.

Czym różnią się od dobrych 5-gwiazdkowych hoteli?

Myślę, że jest ogromna różnica w detalach i ilości obsługi. Dekoracje w dzisiejszych czasach, to nie jest coś zarezerwowanego wyłącznie dla szczególnie pięknych hoteli, architektura wnętrz może być wyjątkowa przy niskim budżecie, a ty jako gość nawet nie zauważysz różnicy. Ale szczegóły… o to w tym wszystkim chodzi. Te niezwykłe doświadczenia…. W Emirates Palace mieli kiedyś ponad 70 różnych osób pracujących w guest relations, każdy o różnej narodowości, aby mieć pewność, że goście będą obsługiwani we własnym języku, zgodnie z ich zwyczajami. Obecny dyrektor generalny, pan Bugra Berberoglu, jest moim byłym dyrektorem generalnym. Na tym poziomie masz swojego osobistego lokaja obsługującego każdego gościa, niezależnie od kategorii, a pokoje, nawet te najmniejsze są rozmiaru junior suites w zwykłym hotelu, a nawet większe.

A są jakieś minusy? Coś co sprawiło, że nie chcesz tam wracać?

Burj al Arab w Dubaju (to naprawdę jest brzydki hotel) jest w bardzo starym stylu. Ale wciąż ludzie z całego świata chcą go odwiedzić i się w nim zatrzymać. Problem w tym, że hotel został zbudowany ponad 20 lat temu w kolorystyce i guście tamtych czasów. Kiedy tam jesteś, chcesz uciec…

Zastanawiałaś się kiedyś nad różnicą w standardzie hoteli? 5-gwiazdkowe hotele w Europie oferują inny standard niż 5-gwiazdkowe hotele w Azji, i w drugą stronę – w Europie, w której tak cenimy sobie jakość usług nie ma 7-gwiazdkowego obiektu…?

Jest coś nad czym warto się zastanowić, w tych krajach (jak np. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich) jest znacznie łatwiej mieć dużo personelu, ze względu na tanią siłę roboczą. Ta sama liczba pracowników byłaby niemożliwa w Europie (np. we Francji). Myślę więc, że powinno być rozróżnienie między 5-gwiazdkowymi hotelami w pewnych częściach świata, a światem zachodnim. To dlatego, gdy jeździsz często na wakacje do Emiratów, Tajlandii, Meksyku lub na Karaiby, to już nie lubisz wakacji w Europie…

O co tak naprawdę chodzi w tym luksusowym podróżowaniu?

To, o co chodzi w luksusowych podróżach w dzisiejszych czasach, to NIEZWYKŁE PRZEŻYCIA. Nawet 2-gwiazdkowy hotel może zaoferować luksus, jakiego nie będzie w stanie zaoferować wielki 5-gwiazdkowy hotel. Mnóstwo marketingu zostało zrobionego wokół tego i to jest największy trend w tej chwili. Są też TARGI TURYSTYCZNE w Marakeszu zwane PURE organizowane przez Anglików i są najbardziej snobistycznymi targami z hotelami, które oferują wyłącznie niepowtarzalne doświadczenia, a kupcy i dziennikarze są dokładnie selekcjonowani.

Najbardziej niezwykłe przeżycia?

W The Alberta we Włoszech jest apartament Cabriolet, gdzie dach otwiera się nad Twoją głową, gdy kładziesz się spać i możesz zasypiać pod gwiazdami. Z kolei być w Taleon Imperial w Petersburgu to jak podróż do przeszłości, do lśniących czasów Dynastii Romanowów. Hotel ma w swojej ofercie wizytę w Pawłowsku – letniej posiadłości cara Pawła I – wraz z przewodnikiem w języku angielskim, przejażdżką trojką, rosyjskimi przekąskami i obiadem w wystawnej restauracji Taleon. Częścią oferty jest także zakwaterowanie w ładnie urządzonym superior suite, śniadanie i transfer z lotniska.
Prado Museum w Madrycie jest niekwestionowanie jednym ze światowych skarbów sztuki, a teraz goście hotelu Villa Magna mogą doświadczyć jego zbiorów z unikalnej perspektywy. Muzeum otwiera swe drzwi specjalnie dla Ciebie i Twojego gościa na prywatne zwiedzanie kolekcji. Atrakcją wieczoru jest wykwintna kolacja przy akompaniamencie muzyków i eleganckich kwiatowych aranżacji, serwowana w jednej z sal wystawowych, gdzie będziesz otoczony obrazami światowej sławy artystów.
Kanuhura w Lhaviyani Atoll, stworzy idealną atmosferę egzotycznej ucieczki ze specjalną 5-dniową ofertą, która prowadzi prywatność o krok dalej. Goście są transportowani łodzią na wyspę Jehunuhra, która należy do ośrodka, gdzie następnie spędzą wieczór i skosztują malediwskiej kolacji wraz z butelką szampana – łódź później zabiera gości z powrotem. Jest też Giraffe Manor w Kenii, gdzie jesz śniadanie z żyrafami.

A twoje ulubione miejsca?

Lubię hotele z własnym klimatem i osobowością, moje ulubione, bez ustalonej kolejności, to:
– Les fermes de marie – Megeve, Francja
– Grand Hotel du Cap Ferrat – Francja
– Cap Estel – Francja
– Chateau de la Chever d’Or – Francja
– Palazzo Viviani – Monte Gridolfo, Włochy
– Hotel de Russie, Rzym
– Al Qasr, Dubai (do pokoju trzeba dostać się łodzią)
– Banyan Tree, Bahrajn
– Chedi, Oman
– Peninsula – Tajlandia
– Giraffe Manor – Kenia

Galeria

Comments

  1. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst.

Submit a Comment