Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 16, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

FOOD and the CITY: Augustów

FOOD and the CITY: Augustów
intopassion

Augustów- miasto lasów i jezior, idealne na spędzenie wolnego czasu o każdej porze roku. Oprócz malowniczych widoków, miasto ma do  zaoferowania różnorodne, lokalne restauracje i kawiarnie. Nasza redakcyjna koleżanka – Natalia rodowita Augustowianka przedstawi swoje ulubione i najciekawsze miejsca na spędzenie czasu w tym pięknym mieście.

Hotel Warszawa

Najbardziej znanym i eleganckim miejscem jest przepięknie położony hotel Warszawa ze swoim oszklonym tarasem kawiarnianym. Miejsce najczęściej odwiedzane jest przez ‚sławy’ takie jak Magdę Gesler, Zbigniewa Wodeckiego, Michała Olszańskiego. Piękna lokalizacja, jezioro, leśne ścieżki stworzone do długich spacerów, a oddzielone ścieżki rowerowe z dala od zgiełku miasta tworzą idealne warunki do odpoczynku. Skosztujemy tu pysznej kawy, deserów – w tym wyśmienitych naleśników! Za każdym razem wracam tu z przyjemnością!

 

 

Karczma „Kaktusik”

To miejsce jedyne w swoim rodzaju. Karczma „Kaktusik” zbudowana ze stuletniego bala, otoczona jest zadbanym ogrodem z bujną zielenią. Karczma może sprawiać wrażenie miejsca mało wyszukanego, jednak to tylko mylne złudzenie – wchodząc do środka zauważamy idealne dobrane aranżacje, a przytulny, zimowy nastrój potęguje ogień w kominku. Miejsce szczególnie polecane latem rodzicom z dziećmi, ponieważ wtedy otwierany jest plac zabaw i szereg barów na świeżym powietrzu.

 

ZABAJKA

Dla tych, co nie wyobrażają sobie kawy bez słodkości, szczególnie polecam kawiarnię „Zabajka”. Słynie z bardzo dobrych ciast , jednym z moich ulubionych jest ” biały las”. Ciasto tak kremowe i polane delikatną białą czekoladą jest uwielbiane wśród klientów. Oprócz ciast znajdziemy również babeczki, rurki z kremem i inne słodkości. Kawiarnia mieści się w samym centrum Augustowa. Romantyczny klimat sprawia, że często możemy tam spotkać pary w różnym wieku i odwiedzających miasto turystów.

 

Ogródek pod Jabłoniami

Jedną z najbardziej obleganych restauracji w mieście, którą każdy turysta musi „odhaczyć” jest bez wątpienia „Ogródek Pod Jabłoniami”. Obiekt jest położony w niesamowitym miejscu, nad samą rzeką Nettą. Latem możemy skorzystać z tarasu na wodzie i sezonowego ogródka na zewnątrz. Wewnątrz panuje ciepły, rodzinny klimat. W karcie dań znajdziemy też szeroką gamę deserów, które zadowolą podniebienie nawet tych najbardziej wybrednych klientów. Obsługa zawsze pełna werwy, cierpliwa i zawsze sympatycznie nastawiona – tak podana kawa smakuje jeszcze lepiej.

 

 

Szuflada

Kawiarnia „Szuflada” jest miejscem nietuzinkowym. Wnętrze przypomina wielką szufladę. Wielkie klamki, mosiężne klucze, czy też ciemne drewniane kredensy. Przy kawie lub herbacie możecie poczytać z biblioteczki kawiarnianej wybraną lekturę lub wraz ze znajomymi zagrać w scrabble. Miejsce idealne na każda porę roku.

 

Będąc w Augustowie często wracam z przyjemnością do tych miejsc i za każdym razem z sentymentem je wspominam.

 

Czytaj także: INTOcities: Augustów

Submit a Comment