Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

3 Zinnen Dolomiten/Tre Cime

3 Zinnen Dolomiten/Tre Cime
intopassion

Alpejski świat. Prawdopodobnie najbardziej ujmujące doświadczenie alpejskie: Park przyrody Drei Zinnen w Dolomitach, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wielokrotnie nagradzany teren narciarski zimą i rodzinny raj latem.

Bądź na bieżąco: FB intopassion, IG intopassion.pl, Stań się częścią STYLISH PAPER i intopassionwesprzyj projekt na patronite.pl/intopassion i otrzymaj nowy, zimowy numer STYLISH PAPER. Dziś Twoje wsparcie jest cenniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

*** włoskie ośrodki narciarskie będą czynne od 18 stycznia

Leitwolf Prinoth

 

Położony w słonecznym Południowym Tyrolu region 3 Zinnen Dolomites otwiera przed odwiedzającymi wyjątkowy alpejski świat, z najpiękniejszymi jeziorami górskimi w Alpach, najbardziej uderzającymi formacjami szczytowymi i niezrównanymi doświadczeniami natury. Region ze swoimi miasteczkami Sexten, Innichen, Toblach, Niederdorf i Prags inspiruje swoją łatwością zarządzania, gęstością doznań, z imponującym tłem natury, lokalnej ludności, jak i imponującej alpejskiej historii. Region, który raz po raz zaskakuje swoim wyrazistym charakterem.

041_3zinnen_©KOTTERSTEGER_180308_DJI_0454

 

Nieodkryty region narciarski
Momenty szczęścia we włoskich Dolomitach

Region narciarski 3 Zinnen Dolomiten, położony w sercu wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO włoskich Dolomitów, jest idealny dla koneserów, którzy po różnych doświadczeniach narciarskich znaleźli nowoczesny kurort we włoskich Dolomitach, w którym narciarstwo jako sport jest nadal w centrum uwagi i w którym relaksujący czas spędzony na nartach z przyjaciółmi i rodziną w spektakularnym otoczeniu przyrody ma ogromne znaczenie. Na nartach można tu odkryć pięć połączonych ze sobą gór narciarskich i ponad 115 kilometrów tras zjazdowych. Niezrównana różnorodność tras, najlepsze ich przygotowanie i gwarancja śniegu miały wpływ na otrzymane wyróżnienia od skiresort.de i najwyższe oceny we wszystkich obszarach. I co nie jest już dłużej tajemnicą: w Południowym Tyrolu słońce świeci 300 dni w roku. Jeśli więc szukasz szczęścia, najprawdopodobniej znajdziesz je tutaj. Jazda na nartach sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy, to właściwie jeden ze sportów, w którym jest najwięcej szczęśliwych momentów.Po licznych aktywnościach na śniegu nie może zabraknąć przerwy w doskonałych chatach narciarskich. Na stokach nie znajdziemy restauracji z gwiazdką Michelin. Ale przyjemność i kuchnia są nadal bardzo ważne w 3 Zinnen Dolomites; nie brakuje tu kulinarnych przysmaków. Coś bardzo wyjątkowego? Gościnność na najwyższym poziomie, odzwierciedlona w twarzach autentycznych właścicieli chat. Każdego dnia z pasją pracują i wielkim powodzeniem, aby także z zimy dzień wywołać ciepły uśmiech na twarzach gości i wyczarować na talerzach alpejsko-śródziemnomorskie potrawy.

026_3zinnen-ski_©KOTTERSTEGER_200308_KOT_8068

 

Czas rodzinny

Nawet najmłodsi goście mogą poczuć się dobrze na terenie narciarskim 3 Zinnen Dolomites, a obrazki z ich dziecięcej książki budzą się tu do życia: podczas gdy imponująca rodzina gigantycznych bałwanów wita z uśmiechem narciarzy na górze Rotwand, przez ścieżkę przebiega renifer Rudi i jedyne stado reniferów w Alpach. W rodzinnym ośrodku narciarskim Haunold w Innichen/San Candido obok urozmaiconych stoków czeka trasa ski-crossowa dla dzieci, tor saneczkowy i nowa trasa rodzinna. Ponadto różne wyciągi w dolinie zapraszają do spróbowania swoich sił na nartach. Stoki do nauki dla najmłodszych są dostępne bezpośrednio z wiosek Sexten, Innichen, Toblach i Braies. 7 profesjonalnych szkółek narciarskich w regionie chętnie służy radą i pomocą początkującym, oczywiście z uśmiechem na twarzy. A jeśli but narciarski jest niewygodny, dwa tory saneczkowe połączone z wyciągami, oferują absolutną zabawę na zakrętach. Dwa razy w tygodniu odbywają się tu nocne zjazdy na sankach.

MK(c)__KM_6501-57

 

Awans do Ligii Mistrzów

Dzięki zorganizowanemu planowi rozbudowy w poprzednich latach, region narciarski 3 Zinnen Dolomiten w końcu dostał się do Ligii Mistrzów. Wszystko rozpoczęło się w 2014 od wielkich wizji i dużej odwagi. Powstałe wówczas połączenie narciarskie między dwoma górami narciarskimi Helm i Rotwand było pierwszą z wielu inwestycji. Dziś, 6 lat i wiele odważnych decyzji później, region narciarski w końcu osiągnął klasę królewską. Nowa 10-osobowa gondola premium „Helmjet Sexten”, która zostanie otwarta w grudniu 2020 r., jest czymś w rodzaju ostatniego szlifu klejnotu – ośrodka sportowo-górskiego 3 Zinnen Dolomites i stanowi na razie ostatni element układanki w odniesieniu do inwestycji poczynionych w ostatnich latach. Nowy system wyciągów znacznie zmodernizuje główne wejście w Sexten/Sesto, potroi przepustowość transportową i zaoferuje narciarzom wyjątkowy komfort.

www.dreizinnen.com

 

057_3zinnen-ski_©KOTTERSTEGER_200308_KOT_8787
 

063_3zinnen-ski_©KOTTERSTEGER_200308_KOT_8874

Submit a Comment