Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Przyjemność ze skakania – nowa innowacyjna forma fitnessu zadomawia się w Polsce

Przyjemność ze skakania – nowa innowacyjna forma fitnessu zadomawia się w Polsce
Kamila Belczyk Panków

Pasja i praca w jednym to marzenie większości osób. Agnieszka Szaniawska połączyła te dwie rzeczy i stworzyła pierwszy w Warszawie Fit and Jump – miejsce, w którym wydzielają się endorfiny, a trening to sama przyjemność i zabawa. Ćwiczenia na trampolinach przyciągają coraz więcej osób ze względu na ich skuteczność, walory zdrowotne i innowacyjność. Spytaliśmy Agnieszkę, czym jest fitness na trampolinach i co tak naprawdę nam daje.

 

Fitness na trampolinach to innowacyjny trening, który łączy w sobie dużą dawkę wysiłku i zabawy. Jest to specjalnie opracowany system treningowy, składający się ćwiczeń zaczerpniętych z innych dyscyplin sportu. Dominują tu szybkie skoki oraz dynamiczne biegi w miejscu. Nie zabraknie tu też ćwiczeń wzmacniających oraz rozciągania na sam koniec. Zajęcia na trampolinie wzmacniają i kształtują sylwetkę, poprawiają kondycję, są idealne dla osób chcących zgubić nadmierną masę ciała Na jednych zajęciach można spalić ok 800-1000 kcal. Mimo wysokiej intensywności trening jest polecany każdemu, gdyż nie obciąża stawów.

 

Skąd pomysł na taką pasję?
Od najmłodszych lat sport sprawiał mi wyjątkową przyjemność, dodatkowo zawsze wyróżniałam się na tle inny dobrą sprawnością. Pozytywne emocje związane z aktywnością fizyczną, a także predyspozycje zawsze pchały mnie do podejmowania nowych form aktywności fizycznej. Nikt nigdy nie musiał mnie namawiać na ruch, gdyż była to przyjemność sama w sobie. Chciałam by moja przyszłośc wiązała się ze sportem. Od zawsze wiedziałam, że kiedyś czymś zaskoczę (śmiech). Robiłam różne rzeczy związane ze sportem, tańczyłam, pracowałam jako instruktorka fitness i wciąż szukałam pomysłu na siebie, szukałam ,,tego czegoś” – myślałam że brakuje mi odwagi, ale kiedy dowiedziałam się o istnieniu fitnessu na trampolinach od razu wiedziałam, że to TO.. to był strzał w dziesiątkę!

Co daje taka forma ćwiczeń?
Ćwiczenia na trampolinie wpływają pozytywnie na sferę fizyczną, jak i psychiczną. Kształtują sylwetkę,poprawiają kondycję i wytrzymałość,pomagają w zrzuceniu nadmiernej masy ciała. Trampolina angażuje do pracy wszystkie partie mięśni, nie obciążając stawów. Ciało staję się wysportowane. Duża dawka wysiłku przy skocznej muzyce przyczynia się do wydzielania endorfin odpowiedzialnych za dobry humor. Regularne uczęszczanie na zajęcia wzmacnia serce, poprawia przemianę materii, poprawia koordynację, obniża stres i pozytywnie wpływa na Twoją sylwetkę.


Pasja, praca, czy styl życia, czym jest dla Ciebie Fit and jump?
Pasja do sportu pchnęła mnie do tego by otworzyć pierwszy punkt Fit and Jump w Warszawie, wsparcie partnera i zamiłowanie do zajęć na trampolinach przyczyniły się do tego, ze otworzyłam 2 kolejne. Jest to moja pasja, praca i styl życia :)
Czy jest to popularny sport w Polsce, na świecie?
Byłam pierwszą osobą w Warszawie , która otworzyła punkt, gdzie odbywają się zajęcia na tego typu trampolinach. Powoli ta forma fitness zaczyna mieć nowych zwolenników i staje się coraz bardziej popularna i znana w Polsce. Na świecie już już dość powszechna.

 

Skąd pochodzi ten sport?
Zajęcia fitness na trampolinach pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, w Europie pierwszymi twórcami byli nasi sąsiedzi – Czesi. Fit and Jump jest polskim produktem.

 

Kto jest Twoim autorytetem w tej dziedzinie?
Nie mam konkretnego autorytetu, podziwiam każdego czy to instruktor czy klient który wkłada w trening dużo pracy, wysiłku, siebie i motywacji by być coraz lepszym, coraz mocniejszym. Każdy kto chce się rozwijać, robi postępy i dzięki swojej pracy idzie do przodu powinien być czyimś autorytetem.
Czym się różni od tradycyjnego fitnessu? Co go wyróżnia?
Skakanie na elastycznym podłożu jest bardzo przyjazne i korzystne dla kręgosłupa i całego układu kostnego. W przeciwieństwie np. do joggingu, ćwiczenia na trampolinie przy zachowaniu odpowiedniej techniki nie powodują żadnych skutków ubocznych, urazów. Takiego typu treningi są nawet zalecane w ramach rehabilitacji. Jest to intensywny, skuteczny trening –  dla każdego!

 

Submit a Comment