Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

David Bowie zmarł w wieku 69 lat

David Bowie zmarł w wieku 69 lat
Paulina Grabara

Wszechstronny artysta zmarł zaledwie 2 dni po swoich 69 urodzinach, w które ukazał się jego kolejny album Blackstar, nagrany z kwartetem jazzowym.

 

Śmierć artysty potwierdził jego syn w krótkim oświadczeniu „David Bowie zmarł w spokoju otoczony rodziną po 18 miesiącach walki z rakiem”.

 

David Bowie urodził się jako David Robert Jones w Brixton, w Londynie, 8 stycznia 1947. Zaczął grać na saksofonie w wieku 12 lat.

Liza Jane/Louie Louie Go Home było pierwszą rzeczą, którą wydał – miało to miejsce w czerwcu 1964 roku, użył wówczas nazwy Davie Jones with The King-Bees. Następnie zmienił nazwisko na Bowie, aby uniknąć skojarzeń z Monkee Davy Jones.

Jego debiutancki album, nazwany David Bowie, powstał w 1967. Pierwszym hitem Bowie w Wielkiem Brytanii było Space Oddity z 1969 roku, które stacja BBC wykorzystała jako muzyczne tło lądowania na księżycu. Pierwszym amerykańskim numerem 1 był singiel  Fame w 1975. Został napisan wspólnie z Johnem Lennonem.

Bowie był artystą drukowanymi literami: był muzykiem, pisał teksty, był performerem, a także aktorem. Jego wkład w sztukę najlepiej oddawała wystawa, którą mieliśmy możliwość podziwiać w Berlinie.

 

W świecie fantazji – David Bowie

 

 

 

 

 

Submit a Comment