Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 23, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Dobry adres – hala Vásárcsarnok

Dobry adres – hala Vásárcsarnok
intopassion

Ta skomplikowana nazwa Vásárcsarnok to węgierska hala targowa. Miejsce zbliżone do hiszpańskiej La Boqueria, czyli zbiór najlepszych produktów!

Vásárcsarnok ta legendarna już hala mieści się w Peszcie tuż przy zjeździe z Mostu Wolności, na granicy Śródmieścia. Piękny budynek o stalowej konstrukcji wzniesiony został w latach 1894-97 według projektu Samu Petza. Był to najnowocześniejszy budynek w mieście. Do dnia dzisiejszego zachwyca pod względem architektonicznym, dlatego wizyta w Vásárcsarnok powinna stanowić jeden z punktów obowiązkowego programu zwiedzania węgierskiej stolicy.

 

Pierwszy poziom – to olbrzymia hala na której znajdziemy przeróżne stoiska – na których dostaniemy takie produkty jak świeże owoce, warzywa i tradycyjne węgierskie smaki jak np. paprykowe salami, podsuszaną kiełbasę z Gyula, czy wino. Na każdym stoisku znajdziemy też pięknie pakowane papryki.

 

 

Drugi poziom – to idealne miejsce by skosztować prawdziwych węgierskich potraw w naprawdę dobrych cenach. Jedzenie podawane jest na plastikowych tackach, przypomina to uliczne restauracje, gdzie możesz zatrzymać się przy każdym stoisku skosztować czegoś innego.

 

1093 Budapest, Vámház körút 1-3, Węgry

Czytaj także:

Kawiarnie, restauracje i bary w Budapeszcie

 

Submit a Comment