Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Filmy z Meksykiem w tle

Filmy z Meksykiem w tle
Anna Matyjewicz

Kolorowy, słoneczny i egzotyczny. Jeden z najbardziej atrakcyjnych zakątków świata. Filmowy Meksyk zachwyca przepięknymi zdjęciami i klimatem. Oto lista naszych ulubionych filmów z Meksykiem w tle.

Frida

Nasza pierwsza ulubiona pozycja filmowa to Frida. Film opowiadający o burzliwym życiu i związku jednej z najbardziej znanych meksykańskich malarek –  Fridy Kahlo. Wzruszająca historia z piękna muzyką w tle, która 2003 roku nagrodzona została Oscarem.

 

Rudo i Cursi

Przezabawna komedia, opowiadająca historię dwójki przyrodnich braci, którzy mieszkają w meksykańskiej prowincji, kochają piłkę nożną i marzą o dużej karierze. Pewnego dnia przypadkowo zauważa ich łowca talentów. Nieoczekiwanie stają się sławni, ale niezupełnie wiedzą, jak poradzić sobie z tą sytuacją. Zaczynają toczyć rywalizację.

 

Dorwać gringo

Mel Gibson w roli przestępcy, który trafia do nietypowego meksykańskiego więzienia –  przypominającego małe miasteczko. Tam poznaje dziesięcioletniego chłopca, który postanawia nauczyć go życia w zamknięciu.

 

La zona

Meksykański film sensacyjny. Na ekskluzywnym osiedlu Mexico City dochodzi do morderstwa, gdzie ginie kobieta. Podejrzany zostaje 16-letni Miguel. Ciekawy i trzymający w napięciu thriller.

 

Babel

Cztery historie, których akcje toczą się w czterech różnych krajach: Maroko, USA, Japonii i Meksyku. Film opowiada losy pary amerykańskich turystów, rodziny z Maroka, niani opiekującej się dziećmi Amerykanów oraz japońskiej dziewczyny. Wszystkie te historie są ze sobą powiązane. Nagrodzony Oscarem za najlepszą muzykę, jest pozycją którą warto zobaczyć.

 

Submit a Comment