Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no5

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no5
Paulina Grabara

Długi lot przed Tobą? Są naturalne sposoby, aby zminimalizować jet lag. Warto nie tracić pięknych chwil, szczególnie gdy odkrywasz jeden z najpiękniejszych małych hoteli na świecie. Kochasz doznania kulinarne ale restauracje z gwiazdką Michelin nie mieszczą się w Twoim budżecie? Hiszpański kryzys zmusił najlepszych szefów kuchni do alternatywnych rozwiązań – jest równie pysznie, niezmiennie kreatywnie ale taniej.

 

Oto najciekawsze artykuły, które znaleźliśmy w sieci w ostatnim tygodniu:

1. Najlepsze małe hotele na świecie

CN Traveller sugeruje nam dokąd powinniśmy się wybrać z blogiem STYLISH TRAVELLERS. Magazyn wskazuje 10 uroczych hoteli, które mają nie więcej niż 20pokoi. Już ten fakt może spowodować, że nie będzie łatwo się do nich dostać, ale ich lokalizacja dosłownie to utrudnia – od peruwiańskiego kanionu po wulkaniczny śródziemnomorski krater. Cały trud (i nie mały wydatek) się opłaca, bo to wspomnienie na całe życie. Nasz wybór to Peninsula House: kolonialna rezydencja w wiktoriańskim stylu na Dominikanie – ten ‚hotel’ z zaledwie 6 pokojami zachwycił nas zarówno swoim położeniem jak i architekturą i wystrojem wnętrz.

Czytaj: best small hotels around world

 

 

2. Ukraina to bezpieczna destynacja na wakacje? Tak

Dziennikarka Washington Post pisze, że mimo pro rosyjskich protestów, wypadku samolotu, rakiet czyli ostatnich wydarzeń, które raczej przywołują na myśl film szpiegowski, turystom nic nie grozi. Jedno z biur podróży zawiesiło wyjazdy do Kijowa podczas wiosennych strajków. Obecnie letnie wycieczki przebiegają bez problemów. Chętnych brakuje na wyprawy drogą wodną na Krym, gdzie często zatrzymywały się statki – Departament Stanu ostrzega na temat zagrożeń w regionie. Jeszcze inna sytuacja, jak trafnie zauważa autorka, dotyczy linii lotniczych, które zmieniły trasę, aby po ostatnim wypadku nie korzystać z ukraińskiej przestrzeni lotniczej.

Czytaj: Update Ukraine: Safe to travel? Yes

 

 

3. Krótki i słodki ‚miesiąc’ miodowy

Jedna z najbardziej poczytnych gazet na świecie – hinduski Times of India pisze, że długie wyjazdy w okoliczne tereny są już passe. Teraz nadszedł czas krótkich, ale za to luksusowych wakacji. Pracujący, świeżo upieczeni małżonkowie najczęściej decydują się na nie dłuższe niż 10-dniowe wakacje. Jakie destynacje są najczęściej brane pod uwagę? Międzynarodowe kurorty z pięknymi plażami: Tajlandia, Malezja, Indonezja, Malediwy czy Seszele.

Czytaj: Honeymoons getting short and sweet

 

 

4. Ewolucja sceny kulinarnej w Barcelonie

Hiszpański kryzys miał wpływ na jedną z najciekawszych scen kulinarnych świata. Spacer od jednej do drugiej restauracji odznaczonej gwiazdą czy trzema Michelin może zostać teraz urozmaicony. Szefowie kuchni, którzy zdobyli gwiazdkę Michelin, podobnie jak odznaczeni w ten sposób restauratorzy dalej pielęgnują smaki Katalonii ale rezygnują z dotychczas istotnego dla całości koncepcji ‚jedynego w życiu doświadczenia’. Nowe restauracje to lepsza (bardziej turystyczna) lokalizacja, niższe ceny, ale wciąż ta sama kreatywność, która od zawsze była siłą hiszpańskich restauracji. Na stronach New York Times znajdziemy kilka ciekawych adresów.

Czytaj: A Taste of Barcelona’s evolving dining scene

 

 

5. 10 sposobów na pokonanie jet lag

Zmiana czasu, długi lot i w konsekwencji budzisz się w środku nocy? Zamiast czuć się zrelaksowanym po wakacjach, nic tylko senność i znużenie. Jet lag doskwiera wielu z nas. W jaki sposób sposób możesz zminimalizować jego efekty? Pij dużo wody najlepiej w pokojowej temperaturze, a od samolotowej kawy lepiej trzymaj się z daleka. Nie urządzaj sobie drzemki, kiedy dotrzesz do swojej destynacji – spróbuj od razu dopasować się do zmiany czasu. Więcej wskazówek na stronie swide.com.

Czytaj: How to beat jet lag naturally? Follow these easy 10 tips

 

 

Zobacz również poprzednie podsumowanie tygodnia INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no1 oraz no2, no3 i no4.

 

Submit a Comment