Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 21, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no9

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci no9
Paulina Grabara

Baby spa czyli wodna terapia dla niemowląt. Gdzie zjeść lunch, jeśli podczas New York Fashion Week chcemy spotkać Annę Wintour czy Marca Jacobsa. Współczesny i nowoczesny Wiedeń, najlepsze przepisy na włoską wegetariańską pastę i artyści uliczni przemieniają miasteczko na Dżerbie w galerię sztuki współczesnej.

 

Oto najciekawsze artykuły, które znaleźliśmy w sieci w ostatnim tygodniu:

1.

Współczesny Wiedeń

Planując weekend w Wiedniu i researchując ciekawe miejscówki napotkaliśmy ciekawy artykuł na stronach nymag. Z tekstu dowiemy się gdzie spać (w propozycji ciekawe lofty Urbanauts, w których przy check in otrzymamy 2 rowery do dyspozycji), jeść (ciekawa restauracja – bar na WU czyli na kampusie – z wielkimi oknami wyglądającymi na Prater Comida y Luz serwuje dania inspirowane kuchnią kreolską, karaibską i hiszpańską. Inne sugestie obejmują odwiedzenie galerii sztuki współczesnej BROTKunsthalle w byłej największej w Europie fabryce chleba czy mekkę miłośników home-decor – 3 poziomowy sklep Das Möbel. Wskazówka lokalesa – zamiast na Naschmarkt wybierz się na Karmelitermarkt.

Czytaj: Weekends: Vienna Modern

 

 

2.

BABY Spa

Na stronach theguardian.com znajdziemy informację na temat spa ‚Float Baby’ w Houston w Texasie, które proponuje terapię wodną dla noworodków. Dzieciaki od 2 tygodnia do 6 miesiąca przez 20-minut huśtają się na wodzie w kołach ratunkowych i specjalnych pieluchach do pływania. Gwarantuje to delikatny masaż całego ciała. Woda przypomina warunki w macicy. Rodzice mogą wybrać terapię grupową lub indywidualną.

Czytaj: The float baby spa

 

 

3.

Na zdjęciach: Tunezyjskie miasteczko w objęciach

Ponad 150 artystów ulicznych z 30 krajów z całego świata przemieniło małe miasteczko na tunezyjskiej wyspie Dżerba w galerię sztuki współczesnej na powietrzu. Na stronach Aljazeera możemy podziwiać różne formy ekspresji na murach innych powierzchniach. Projekt angażuje rozmaite strony, pozwala na wymianę doświadczeń, trafia to szerokiego grona odbiorców. Najważniejsze jednak, że murale nawiązują do otoczenia, wyjątkowego kontekstu kulturowego, stąd podziwiać możemy z jednej strony abstrakcyjną kaligrafię, z drugiej lokalne postacie jak mężczyznę w turbanie czy piękno beduińską kobietę w ozdobnym stroju.

Czytaj: In Pictures: Tunisia town embraces

 

 

4.

Włoskie przepisy wegetariańskie: 10 sposobów na pastę

Na stronach swide.com znajdziemy przepisy na tortellini z dynią, pastę z fasolką, cannelloni z ricottą i szpinakiem czy popularne Penne all’arrabbiata. Świetne zdjęcia zachęcają do przygotowania potrawy, a dzięki dokładnej instrukcji jest szansa, że pasta będzie tak dobrze smakować jak wygląda na zdjęciu. Miłośnicy włoskiej kuchni znajdą też informację o regionie, z którego pochodzi pasta.

Czytaj: Italian Vegetarian Recipes: Top 10 best pasta

 

 

5.

Przewodnik style.com po New York Fashion Week

Gdzie złapać lunch jeśli chcesz wpaść na Annę Wintour czy Marca Jacobsa? Warto spróbować w jednej z 3 miejscówek sieci Sant Ambroeus na Manhattanie. W lobby The Mercer Hotel można spotkać najważniejsze osoby związane z modą. Podczas tegorocznej edycji warto zwrócić uwagę na Donatellę, która przyleci do Nowego Jorku zaprezentować swoją linię Versus, oraz na Ralph Laurent, który w Central Parku zaprezentuje Polo dla kobiet. Wskazówki dotyczące NYFW przygotowane przez style.com dla CNTraveller.

Czytaj: Style.com ‚s guide to New York Fashion Week

 

 

Zobacz również poprzednie podsumowania tygodnia.

 

Submit a Comment