Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Kawiarnie literackie

Kawiarnie literackie
Paulina Kliś

Czy pamiętacie z dzieciństwa zapach nowo-kupionej książki? Radość z przeglądania stosów egzemplarzy i tą do niczego nieporównywalną atmosferę małej, lokalnej księgarni? Mimo heroicznej walki na rynku nie pozostało zbyt wiele prywatnych księgarni. Jeśli macie dość zakupów w sieciowych „sklepach” z książkami z pewnością zainteresują was te miejsca.

 

Poniżej przedstawiamy wam 3 wyjątkowe kawiarnie w Warszawie, idealne na spędzenie mroźnych dni z kubkiem gorącej kawy przy książce.

 

CZUŁY BARBARZYŃCA

Jest to pierwsza księgarnio-kawiarnia, jaka pojawiła się w Warszawie. Od dłuższego czasu, jedno z ulubionych miejsc warszawskich moli książkowych. Warto wybrać się tutaj na wspólne czytanie książek, spotkania autorskie lub po prostu w zwykły dzień oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości.

Adres: ulica Dobra 31, Warszawa

 

 

KAFKA

Otworzona 9 lat temu w miejsce niewielkiego sklepu hydraulicznego kawiarnia, która stała się nierozerwalną częścią Warszawy. Już od samego wejścia możemy zauważyć, że mamy do czynienia z prawdziwymi pasjonatami. Na pewno zainteresuje Was fakt, że można tu wymienić dowolną swoją książkę, na tę z półki. Warto również przyjść na organizowane Wymiany Książek i tzw. akcje „Książki w pudle”.

Adres: ulica Oboźna 3, Warszawa


 

WRZENIE ŚWIATA

Jest to niewielka klubo-kawiarnia, miejsce idealne dla zapalonych czytelników. Oprócz codziennej dawki dobrej lektury, czekają tu na nas liczne wydarzenia kulturalne. Weganom i miłośnikom kuchni Bliskiego Wschodu polecamy natomiast znajdujący się w menu przepyszny humus.

Adres: ul. Gałczyńskiego 7

Czytajcie także:

http://intopassion.pl/najlepsze-ksiegarnie-na-swiecie/

Submit a Comment