Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Maja Naskrętska – Kobieta i Matka

Maja Naskrętska – Kobieta i Matka
Paulina Grabara

„Pasja to rodzaj namiętności, która stoi zaraz obok miłości i tworzy z nią niezastąpiony duet” – mówi nam Maja Naskrętska, szefowa działu mody magazynu PANI i autorka strony poświęconej stylowemu macierzyństwu.

JESTEM

kobietą i matką.

 

IMG_2156

 

PASJA

to rodzaj namiętności, która stoi zaraz obok miłości i tworzy z nią niezastąpiony duet.

 

INSPIRUJĘ SIĘ

Ostatnio odkryłam, że najczęściej kolorami. Siedzę dużo w internecie i ściągam obiekty na których znajduję interesujące połączenia. Tak samo na ulicy, często robię cichaczem zdjęcie jak wpadnie mi w oko fajne zestawienie. Najwięcej inspiracji znajduję ostatnio na Instagramie, który jest dla mnie miejscem numer jeden w tej kwestii, tu można znaleźć dosłownie wszystko: od pomysłu na obiad, przez miejsce do którego fajnie zabrać przyjaciół po listę modowych ‚must have’ czy lokalizacje do sesji zdjęciowej, itd. W pracy inspiracji poza internetem szukam też w starych magazynach modowych, lifestyle’owych, wnętrzarskich i albumach. W życiu inspirują mnie ludzie, którzy mają swój własny, niewymuszony styl bycia.

 

INSPIRACJA PODRÓŻAMI

Podróże są dla mnie przede wszystkim sposobem na oderwanie się od dnia codziennego. Rodzaj inspiracji zależy od samego miejsca. W Paryżu inspirują np. ludzie, których spotyka się na ulicach, w knajpach. W bardziej egzotycznych krajach – rożne sytuacje, krajobrazy, kolory.

 

ULUBIENI ARTYŚCI

nie mam swoich stałych miłości, to się zmienia z czasem. Jeśli chodzi o muzykę można do nich zaliczyć m.in. siostry Cocorosie, Sólej, Kari Amirian, Lari Lu – to są takie bardziej relaksujące, enigmatyczne nuty. W modzie zdecydowanie rządzi ilustracja: Ani Halarewicz, Karoliny Pawelczyk, która pomaga mi też przy Woman&Mother, Eleny Ciupriny, Megan Hess, Garance Dore (i jej ilustracje na bloga) i sporo, sporo innych… Lubię też bardzo ilustratorów dziecięcych, zbieram ich na W&M, więc jeśli ktoś jest ciekaw, zapraszam :)

 

WOMAN&MOTHER

To strona poświęcona stylowemu macierzyństwu. Nie ma tu miejsca na porady, nakazy i zakazy w kwestii wychowania, bo takich miejsc w internecie jest mnóstwo. Z resztą te tematy zaczęły mnie już drażnić, bo każdy nagle stał się ekspertem od wychowywania tylko dlatego, bo posiada dziecko. Dlatego postanowiłam stworzyć coś, czym się w zasadzie zajmuję od wielu lat, czyli stylem i estetyką. A dlaczego głównym tematem jest mama i dziecko? Bo sama nią zostałam rok temu. Ale całokształt bloga w zasadzie nie jest skierowany tylko do mam ale i do ojców, którzy szukają inspiracji i po prostu do wszystkich kobiet.

 

JAK POŁĄCZYĆ PRACĘ Z BYCIEM MAMĄ?

Na to nie ma dobrej rady, każda mama musi wypracować sobie swój własny system. Bardzo cenię i podziwiam mamy, które kontynuują pracę zawodową lub zabierają się za własny biznes, nie ograniczają się tylko do roli wychowawczej. To wymaga dużej determinacji i siły wewnętrznej, nie mówiąc już o logistyce w funkcjonowaniu. Jeśli chodzi o mnie – najwięcej pracuję po nocach, wtedy mam czas tylko dla siebie, jakimś dziwnym cudem znika wtedy moje zmęczenie po całym dniu zajmowania się Lily. W ciągu dnia, kiedy mam spotkania, prezentacje lub od czasu do czasu jakąś sesję – zabieram ją ze sobą, nie sprawia zazwyczaj problemów, godziny ustalam tak, żeby nie kolidowały z jej najważniejszą, poranną drzemką. Nie mam komu jej zostawić nawet na chwilę, dlatego jesteśmy trochę na siebie skazane, haha. Niedługo kończy mi się macierzyński i wtedy przyjdzie czas na prawdziwe kombinowanie jak pogodzić pracę z macierzyństwem plus tym, co zaczęłam robić w jego czasie, czyli Woman&Mother. Prawdopodobnie skończy się na niani a potem przedszkolu.

 

Processed with VSCO with a5 preset

 

IMG_1937

Save

Save

Submit a Comment