Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 24, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

MUST SEE – kawiarnie, restauracje i bary w Gdańsku

MUST SEE – kawiarnie, restauracje i bary w Gdańsku
intopassion

Postanowiliśmy opuścić Warszawę i zwiedzić najlepsze restauracje i kawiarnie w Polsce. Naszym przystankiem jest – Gdańsk. Stworzyliśmy listę z dobrym jedzeniem i pyszną kawą. Czas na Gdańsk!

Doskonałe miejsca na kawę w Gdańsku to:

Pikawa

Przytulne, niewielkie miejsce na ulicy Piwnej. Tu wypijesz pyszną kawę, czekoladę, koktaje, a także zjesz dobre ciasto. Stoły montowane na “podwoziach” ze starych maszyn do szycia, do tego wygodne fotele, książki. Idealne na poranny relaks. Warto zajrzeć!

Piwna 14/15

 

Cafe Fikcja

Tak zwana klubokawiarnia. Przesiadywalnia. Miejsce spotkań, zbiórek i dyskusji. Należy dodać świetne kawy i koktajle, a także czokalady – w menu m.in czekolada z chili! Tu przeczytasz dobrą książkę, bo kawiarnia połączona jest z księgarnią. Dla każdego coś miłego. Jesteśmy na tak.

Grunwaldzka 99/101

foto. Szymon Brzóska

 

Fajne Baby

Fajne Baby! to pierwsze w Gdańsku miejsce w którym można kupić prawdziwe, oryginalne cupcakes i muffiny. To cukiernia w której spotkać można ludzi z pasją. Muffinki tworzone są według sprawdzonych, oryginalnych receptur, wyłącznie z naturalnych i najlepszych składników. Warto odwiedzić ten adres.

ul. Świętojańska 70/71/1 (róg Lawendowej i Świętojańskiej)

 

 

Na obiad:

Brovarnia

Świetne jedzenie i pyszne piwo. Brovarnia Gdańsk to jedyny gdański browar, warzący trzy gatunki pysznego gdańskiego piwa – Złoto Brovarni (jasne), Starogdańskie (ciemne) i Pszeniczne. W menu znajdziemy także sałatki, zupy i dania mięsne. Zdecydowanie polecamy!

Szafarnia 9

Nova Pierogova

Chcecie zjeść pyszne, ręcznie robione pierogi w Gdańsku? Powinniście koniecznie zajrzeć na ulicę Szafarnia 6. Tam mieści się restauracja Nova Pierogova. Autorskie pierogi oraz inne dania są wykonywane ręcznie, wyłącznie z produktów o wysokiej jakości. Przytulny wystrój i dobre jedzenie. Jednym słowem to miejsce trzeba odhaczyć na kulinarnej mapie Gdańska.

Szafarnia 6

fot. Agnieszka Borzyszkowska

Restauracja Metamorfoza

Na elegancką kolację proponujemy Metamorfozę. Opiera swoją kuchnię głównie o składniki z Pomorza i produkty z własnego gospodarstwa. Właścicielka wpadła na pomysł stworzenia własnego gospodarstwa, które jest źródłem zaopatrzenia restauracji w trudno dostępne, ale cenne produkty spożywcze, takie jak kapłony. W menu znajdziemy takie dania jak: Łoś z białą czekoladą i świerkiem, czy Kapłon z jajkiem zielononóżki. Brzmi oryginalnie? Warto spróbować!

Szeroka 22/23 – 24/26

 

Manekin

To idealne miejsce na szybki, pyszny obiad. Manekin serwuje naleśniki, zupy i desery domowej roboty. To idealne miejsce na spotkanie ze znajomymi. Przytulny lokal, smaczne jedzenie i miła obsługa. Jesteśmy na tak!

Grunwaldzka 270

 

Original burger

Macie ochotę na hamburgera? Przydatny adres to ulica Długa. Tam znajdziecie Original Burger. Domowe hamburgery robione ze świeżych składników- starannie wybrane mięso, wypiekane sezamowe bułki, pyszne sosy. Dla miłośników hamburgerów i nie tylko to adres obowiązkowy!

ul. Długa 47/49

 

Na drinka/ piwo:

Stacja deluxe

To miejsce z klimatem. Tutaj znajdziesz największy wybór drinków i koktajli w Trójmieście, do tego należy dodać dobrą kuchnię – przystanek na śniadanie i nocny posiłek. Zjesz makarony, sałatki i różnego rodzaju zupy. Wieczorem – świetna muzyka, dobre koncerty i galeria ożywiana przez różnorodne, cykliczne wystawy!

Grunwaldzka 22

Flisak’76

Flisak jest pubem prowadzonym rodzinnie od trzech pokoleń w swój indywidualny sposób. Kiedyś związana z  z życiem środowisk artystycznych. Do dzisiaj miejsce zachowało swój klimat i jest kultowym przystankiem spotkań młodych osób. Przytulne wnętrza, dobre desery i koktajle. Latem cudowny ogródek, w którym można siedzieć godzinami.. Zdecydowanie polecamy to miejsce!

Chlebnicka 9/10

 

 

Czytaj także:

Ulubione restauracje w Gdańsku

Submit a Comment