Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

PASJA I PODRÓŻE: Agnieszka Borek/Agencja FIKA.

PASJA I PODRÓŻE: Agnieszka Borek/Agencja FIKA.
Paulina Grabara

To alter ego Ciebie samej, to wolna wola i świadomy wybór tego, co dla Ciebie ważne i co Cię może uskrzydlić, dać Ci satysfakcję, poczucie spełnienia i dziecięcą radość – mówi Agnieszka Borek – współwłaścicielka Agencji Kreatywnej Fika – specjalizującej się w bardzo wąskiej dziedzinie, jaką jest gastronomia.

To właśnie dla restauracji Fika świadczy usługi z zakresu – marketingu, Pr – u, planowania strategii, eventów, szkoleń czy komunikacji. 

Na koncie agencji są już takie miejsca, jak: Aioli, Banjaluka, Momu, Stacja Mercedes, Brooklyn, San Lorenzo, InFormal Kitchen etc.

Dziś Fika obsługuje kompleksowo 13 restauracji Pana Artura Jarczyńskiego w Warszawie, Katowicach i Krakowie oraz sieć kawiarni ekologicznych Organic Coffee & more, a to dopiero początek.

IMG_7445

 

Jestem

Po pierwsze mamą Lilki, kobietą, która od zawsze wie, jak będzie wyglądać jej życie. W myśl zasady ”jesteś tym, o czym myślisz” od zawsze lubiłam chodzić po restauracjach, zawsze zastanawiałam się, co w każdej z nich można byłoby zmienić, poprawić, ulepszyć – zwracałam uwagę na szczegóły – ta myśl była początkiem do czegoś ”wielkiego’’, czegoś, co dzieje się dziś – prawo, finanse i bankowość czy zarządzanie zasobami ludzkimi były w moim życiu tylko po to, aby dowiedzieć się o samej sobie, czego na pewno nie chcę z życiu robić. Mój kompas życiowy – intuicja, od zawsze mówiła mi, że jak ryba w wodzie odnajdę się w branży kreatywnej, dlatego też z dnia na dzień zostawiłam pracę w korporacji po to tylko, by wejść z marszu do restauracji i zaproponować jej właścicielowi współpracę, bo czemu nie… I tak zaczęła się moja przygoda z gastronomią – od Pani od Marketingu, po Managera Restauracji przez Osobę Zarządzającą kilkoma restauracjami, po stworzenie Fiki – tak wygląda moja droga w moim restauracyjnym świecie. Fika to dziecko intuicji, determinacji i ciężkiej pracy. Fika to część mnie samej.  

 

Pasja to

To alter ego Ciebie samej, to wolna wola i świadomy wybór tego, co dla Ciebie ważne i co Cię może uskrzydlić, dać Ci satysfakcję, poczucie spełnienia i dziecięcą radość. To danie Twoim marzeniom przestrzeni do zaistnienia i realizacji. 

 

Inspirują mnie

Człowiek i wszystkie psychologiczne aspekty z nim związane, psychologia kliniczna, psychologia bechawioralno-poznawcza. Poznawanie natury człowieka nigdy się nie kończy, więc nigdy nie będę wiedzieć wszystkiego, co oznacza, że nigdy nie przestanę się uczyć i rozwijać.

 

Inspiracja ludźmi

Osobowości, wielcy myśliciele, filozofowie jak Arystoteles, Oskar Wild, Lew Tołstoj czy Bartoszewski, Papież Franciszek – wszyscy wielcy tego świata, dla których najważniejszy jest człowiek. 

 

Inspiracja podróżami

Włochy, Włochy i jeszcze raz Włochy – pewnie kiedyś tam zamieszkam. Może we wcześniejszym wcieleniu byłam Włoszka :)

 

Moje miejsce na Ziemi

Wciąż go szukam, włoska Ziemia to marzenie, które jest na wyciągnięcie ręki  – jednak coraz częściej zastanawiam się czy może jest coś jeszcze, czego jeszcze nie znam, czego jeszcze nie wiem, może o sobie samej…(“tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono’’), czego chcę poszukać, czego jeszcze nie odkryłam. Wciąż mam poczucie, że to, co najlepsze, dopiero przede mną, zarówno zawodowo, prywatnie jak i podróżniczo, więc uzbrojona w cierpliwość i świadomość swojego miejsca na ziemi, spokojnie czekam.

 

IMG_7444

 

IMG_7440

Submit a Comment