Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 21, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Smaki świata w Londynie

Smaki świata w Londynie
intopassion

Londyn słynie z różnorodnej i międzynarodowej kuchni. Można tu spróbować dosłownie wszystkiego, zaczynając od tradycyjnych angielskich dań, przez smaki Indii, Chin, Maroka, Meksyku, kończąc na popularnych i sprawdzających się wszędzie potrawach włoskich i amerykańskich. Będąc w tak wielokulturowym miejscu, warto skosztować tego, co do zaoferowania mają nam miejscowe lokale, w niekoniecznie wygórowanych cenach. 

Lupita

Tradycyjna meksykańska kuchnia, ciekawe wnętrze i miła obsługa, tak można scharakteryzować ten lokal położony w centrum Londynu. Można tu spróbować wyśmienitych tacos i zup na przystawkę, burritos i quesadilli na dania główne, a wszystko uwieńczyć churros, ciasteczkami maczanymi w płynnej czekoladzie. W porze wieczornej, polecamy skosztować do dań wyśmienitej, sprowadzanej z Meksyku tequilli, w szczególności ‚Reserva de la familia’.

adres: 13 Villiers St, London

 

 

Young Cheng

Będąc w Londynie, koniecznie należy odwiedzić chińską dzielnicę i zapoznać się z jej ofertą kulinarną. Małe, kameralne lokale i unoszące się poza ich drzwi zapachy, przyciągają do siebie wszystkich. Young Cheng, to mała restauracja serwująca tradycyjne dania kuchni chińskiej w przystępnych cenach. Spróbujemy tu orientalnych pierożków wypełnionych rozmaitymi nadzieniami, sajgonek, owoców morza, ale i makaronów i dań typowo mięsnych. Przyjemna obsługa i szybki serwis, sprawiają, że jest to miejsce idealne zarówno na lunch jak i wyjście w gronie znajomych.

adres: 76 Shaftsbury Avenue, Londyn

 

Hugo’s

Teraz propozycja dla tych, którzy będą mieli okazję być w ulokowanym pod Londynem Egham. Hugo’s to miejsce tradycyjne, serwujące dania kuchni angielskiej ( z małymi wyjątkami). Świeże lokalne produkty, przytulne wnętrze i doskonale skomponowane dania, łamią stereotypy o niesmacznej angielskiej kuchni. Warto spróbować tu wyśmienitych steków i angielskiej klasyki, ryby z frytkami. Miła obsługa, pracująca w lokalu od lat i pięknie podane dania, sprawiają, że mamy ochotę wrócić tam raz jeszcze.

adres: 72 High Street, Egham

 

 

 

Zdjęcia: Ola Raszczuk

 

Zobacz także:

10 najbardziej interesujących sklepów w Londynie!

PHOTO STORY: streetwear Londyn

PHOTO STORY: Hello London

 

Submit a Comment