Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Środziemnomorskie smaki w Warszawie – nowa restauracja Oliva

Środziemnomorskie smaki w Warszawie – nowa restauracja Oliva
Marta Kuba

W Warszawie tuż przy Nowym Świecie pojawiło się nowe miejsce, w którym każdy może się poczuć śródziemnomorski klimat. Mimo, że na otwarciu pojawiło się mnóstwo gości, wewnątrz panował przyjazny, relaksujący klimat. Sprzyjała temu klasyczna muzyka na żywo, którą można było słuchać podczas całego eventu.

Miłośnicy designu docenią nowoczesny wystrój restauracji, w tym również meble zaprojektowane przez młodego włoskiego designera Alexa Guflera. Restauracja Oliva to oczywiście smaczne jedzenie, śródziemnomorskie smaki odzwierciedlające zrównoważony i zdrowy styl życia. Restauracja powstała z chęci odtworzenia klimatu, niezwykłego bogactwa zapachów i smaków zapamiętanych z wyjazdów na południe Europy.

 

 

Oliwa nie pojawia się w każdej potrawie, ale jest motywem przewodnim menu skomponowanego przez szefa kuchni Łukasza Żuchowskiego. Każdy gość restauracji zapraszany jest do degustacji dwóch różnych gatunków. Na miejscu można również zakupić butelkowaną oliwę ze znanych źródeł,Krety, Hiszpanii, Portugalii i Włoch (m.in. oliwy extra virgin z Apulii).

Oprócz śródziemnomorskich potraw możemy degustować bardzo dobre wina, wyselekcjonowane specjalnie dla restauracji przez Marka Kondrata.

Dla wielbicieli kuchni śródziemnomorskiej restauracja Oliva będzie idealnym miejscem.

 

www.restauracjaoliva.pl

 

Submit a Comment