Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 23, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Wywiad: właścielka 5 gwiazdkowego Hotel Le Fontanelle w Toskanii

Wywiad: właścielka 5 gwiazdkowego Hotel Le Fontanelle w Toskanii
Paulina Grabara

Historia i nowoczesność. 5 gwiazdkowy komfort. Widoki na region Chianti. Domowa atmosfera. Hotel Le Fontanelle ma ciało i duszę. Zachwyca w każdym zaułku. Wszystko jest przemyślane, a na każdym kroku czuć obecność właścicielki – Pani Giuseppiny Bolfo.

– Hotel jest niezwykłym połączeniem historii i nowoczesności – skąd taka koncepcja? Czy brała Pani udział w projektowaniu, urządzaniu?

Hotel Le Fontanelle sięga czasów 13-tego wieku. Potrzebowaliśmy 7 lat na odrestaurowanie obiektu – podczas tego czasu przywiązywaliśmy niezwykłą wagę do detali i ręcznie wykonywanego arcydzieła, próbując przywrócić do życia antyczne korzenie tego cichego, fascynującego domu na wzgórzu. To stało się możliwe tylko dzięki współpracy z architektką – Panią Margheritą Gozzi, moją siostrzenicą. Dzięki jej wiedzy byłyśmy w stanie połączyć nowoczesne techniki i komfort, który gwarantują, z cennym tradycyjnym stylem wspaniałego toskańskiego wiejskiego domu.

 

– Dlaczego zdecydowała się Pani usytuować swój hotel w regionie Chianti ?

Chianti Classico jest regionem tak pięknym jak obraz. Bogactwo hotelu Le Fontanelle celowo określa lokalizacja na wzgórzu i widok na tysiące falujących winnic i dziewiczy horyzont. Patrząc na ten krajobraz można odnaleźć wewnętrze uspokojenie i relaks; bo to miejsce jest czyste. Z upływem lat ziemia pozostała nienaruszona i zaabsorbowała ducha historii, zabierając nas w podroż w czasie.

 

– Czy trudno było znaleźć miejsce z takim widokiem?

Od wielu lat mam moją własną willę w tej właśnie okolicy i z biegiem czasu miałam szansę doświadczyć prawdziwego życia i piękna regionu. Kiedy po raz pierwszy ujrzałam tą starodawną posiadłość na wzgórzu, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Hotel Le Fontanelle jest usytuowany w szczególnym położeniu i w tak naturalnym kontekście, że normalny miejski hotel nie może tego zyskać.

 

– Jakie znaczenie ma dla Pani Hotel Le Fontanelle?

Hotel Le Fontanelle to prywatna posiadłość. Fakt, że nie jest związany z żadną siecią i tak naprawdę należy do wyjątkowej rodziny jest odczuwany przez naszych gości, którzy zawsze potwierdzają, że czuli się jak w domu.

Nasza filozofia mówi: “Sztuka otrzymywania w eleganckiej wiejskiej rezydencji, abyś mógł poczuć się jak w domu!”.

 

– W hotelu jest wiele elementów, które należą do Pani. Podobno cały czas Pani coś dokupuje i przynosi kolejne rzeczy – jak Pani zaznacza swoją obecność w hotelu?

Kocham dodawać mój własny gust, wyczucie estetyki do Hotel Le Fontanelle. Stworzyłam go próbując nadać mu unikalną tożsamość.

 

– W hotelu znajduje się niezwykła kolekcja książek – czy należą do rodziny?

Biblioteka w salonie zaczęła się od prywatnej kolekcji mojej rodziny, ale corocznie rozrasta się dzięki naszym Gościom, którzy po przeczytaniu książki, chcą zostawić ją w hotelu, przez co zaznaczają swoją obecność w naszym „Domu”. Automatycznie przedłużają nasz koncept „rodziny”, który z biegiem czasu zaangażował naszych Gości.

 

– Czy czasem zatrzymujesz się w hotelach?

Nie podróżuję zbyt wiele, zwykle w celach prywatnych, aby spotkać się z rodziną, która mieszka zagranicą. W rzeczywistości spędzam bardzo wiele czasu w Le Fontanelle, bo czuję się tam jak w domu.

 

– W hotelu jest bardzo niewiele personelu – jak udaje się Wam utrzymać usługi na tak wysokim poziomie?

Wszystko tak naprawdę dzieję się tu bardzo spontanicznie i nasz personel jest bardzo zmotywowany. „Domową atmosferę” łatwo jest osiągnąć kiedy wszyscy, którzy pracują, czują się częścią „rodziny”. Automatycznie przekłada się to na najwyższej jakości serwis.

 

– Co dla Pani oznacza luksusowe podróżowanie?

Kiedy podróżuję, preferuję wysokiej jakości hotele i przede wszystkim szukam profesjonalnego serwisu i centralnej lokalizacji, skąd z łatwością mogę zajmować się moim biznesem. Uważam, że “luksusu” nie należy tylko szukać w wystroju wnętrz, meblach, ale przede wszystkim w jakości pobytu i życia.

 

– Le Fontanelle to  dla Pani „drugi dom”, hotel czy inwestycja?

Mieliśmy możliwość „pracować” z tą posiadłości, przynajmniej dla zabawy stała się hotelem, wyjątkowo dziś docenianym za swoją lokalizację, udogodnienia i serwis najwyższej jakości.

 

Czytaj także: w posiadłości le fontanelle

WebRep
currentVote
noRating
noWeight

Save

Submit a Comment