Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Top wydarzenia w Toskanii w sierpniu

Top wydarzenia w Toskanii w sierpniu
PEOPLEs TUSCANY

Toskania to nie tylko śrendiowieczne zamki, zielone pagórki i pola słoneczników. To także mnóstwo wydarzeń i festiwali, które odbywają się niemal codziennie w najróżniejszych miastach.

 

Nie ważne czy jest to duża, znana Florencja, czy małe miasteczko liczące 1,000 osób. Każde z tych miejsc organizuje swoje wyjątkowe święta. Warto więc przed wyjazdem wyposażyć się w kalendarz wydarzeń, by nie pominać żadnego ciekawego widowiska.

W naszym przewodniku opisujemy wiele wyjątkowych świąt i festwiali wartych odwiedzenia. A dzisiaj prezentujemy Wam listę 4 wydarzeń odbywających się w sierpniu. Jeżeli właśnie planujecie swój sierpniowy urlop w Toskanii, koniecznie wpiszcie je do swojego kalendarza!

 

1. Palio (Siena) – 16.08.2016

To chyba najbardziej znane wydarzenie w całej Toskanii. Każdego roku główny plac Sieny zamienia się w arenę, na które odbywa się wyścig konny. Każda z dzielnic miasta ma swojego reprezentata zasiadającego w sidole. Jeźdźcy ścigają się dookoła placu, a wszyscy mieszkańcy pojawiają się tego dnia na placu, by dopingować swojego dżokeja. Osoba wygrywająca Palio zyskuje sławę i uwielbienie zebranych na wydarzeniu osób. Oprócz wyścigu, w Sienie odbywa się także wiele innych wydarzeń związanych z tym dniem. Na ulicach miasta można spotkać ludzi przebranych w średniowieczne stroje. Warto pamiętać, by bilet na Palio zakupić wcześniej, ponieważ wyprzedają się one jak świeże bułeczki. Osoby nie lubiące tłumów mogą zakupić droższe bilety w restauracjach znajdujących się wokół placu. Każda z nich wystawia trybunę, na której w spokoju obejrzmy wyścig.

 

2. Bravio delle Botti (Montepulciano) – 28.08.2016

Montepulciano ma także swoje Palio, ale w innym wydaniu. Tutaj konie zastąpione są beczkami z winem. Każda z 8 dzielnic wybiera osobę zajmującą się toczeniem 80 – kilogramowej beczki przez ulice miasta. Musi być ona wtoczona po wzgórzu wiodącym do głównego placu Piazza Grande. Oprócz konkursu, przez miasto idzie procesja ludzi przebranych w starodawne kostiumy, a na sam koniec dnia wszyscy ucztują na ulicach Montepulciano.

 

3. Calici di Stelle (Castellina in Chianti) – 10.08.2016

Ulubiona noc wszystkich miłośników atronomii. To właśnie wtedy na niebie możemy zaobserwować setki spadających gwiazd. W Castellina in Chianti przez cały dzień mają miejsca wydarzenia z tym związane. Możemy wybrać się na uliczny market, koncerty, degustację win albo wieczór otwarty w Muzeum Archeologicznym. A wieczorem zasiąść w spokojnym miejscu i oglądać spektakl na niebie.

 

4. Festiwal średniowieczny (Roccatederighi) – 5-7.08.2016

W każdy pierwszy weekend sierpnia to małe miasteczko cofa się w czasie. Wszystko to za sprawą przedstawienia, podczas którego aktorzy odgrywają sceny ukazując, jak Roccatederighi wyglądało w średniowieczu podczas dnia uczty. Szykujcie się na rycerzy, pyszne jedzenie, piękną muzykę i wiele, wiele więcej.

 

 

Save

Submit a Comment