Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Lato w mieście? Jesteśmy na tak!

Lato w mieście? Jesteśmy na tak!
Paulina Grabara

Morze, plaże, góry, jeziora. Oferty biur podróży, korki na drogach, promocje last minute. Kiedy myślimy dokąd uciec przed upałem w mieście, większość myśli podobnie do nas. Mamy więc inny pomysł – kiedy tłumy znaleźć można na plaży czy na górskim szlaku proponujemy aby ruszyć na miejskie wakacje, a jeśli to dla Was za dużo – może warto zaplanować przynajmniej jakiś weekend.

 

Przedstawiamy Wam nasze ulubione miasta i ulubione hotele – w części 1 koncentrujemy się na stolicach:

 

RZYM

DLACZEGO WARTO:

W Rzymie trudno się nie zakochać – jest jak z filmów Felliniego. Mocne espresso, słodkie lody, uwodzicielscy włosi. Historia w nowoczesnym opakowaniu. Energiczne, pełne życia miasto – w którym najlepiej praktykować ‚przyjemność’.

Czytaj: Weekend w Rzymie

 

 

 

GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ:

Crossing Condotti – apartamenty przy Schodach Hiszpańskich

Wybór idealny dla tych którzy chcą zamieszkać w sercu miasta – schodzić na śniadanie do kawiarenki obok apartamentów i popijając cappuccino spoglądać na najbardziej znane rzymskie zabytki. Klasyczne włoskie wnętrza, klucz w kieszeni – i choć na kilka chwil stajemy się właścicielami mieszkania w centrum jednego z najpiękniejszych miast na świecie.

 

 

 

 

PARYŻ

DLACZEGO WARTO:

Urzeka niezależnie od pory roku. Plaża nad Sekwaną, kieliszek szampana, książka zakupiona w Sheakspeare & co. Naturalnie zadbane Paryżanki, kawiarnie Marais, wystawy poświęcone sztuce, modzie, designowi. Wąskie uliczki, piekarnie z pachnącymi bagietkami, wielokulturowość… można wracać wiele razy i wiele razy i za każdym razem odkrywać coś nowego, fascynującego i elektryzującego.

Czytaj: Paris I LOVE YOU!

 

 

 

GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ:

Hotel Particulier Montmartre

W artystycznej dzielnicy Montmartre znajduje się willa z apartamentami urządzonymi w różnych stylach – każdy opowiada inną historią. Tu największym luksusem jest po południowy kieliszek wina w ogrodzie, podczas gdy zamiast dźwięków miasta słyszymy śpiew ptaków.

 

 

Fouquets Barriere

Tradycja, nowoczesność, modernizm – osławione Champs Elysees. Magia kina i luksus w najlepszym wydaniu. Legendarna brasserie Fouquet’s. Cóż może być bardziej paryskiego niż szyk Pól Elizejskich?

 

 

 

BERLIN

Pełen energii i luzu. Inspiruje nieustannie: wystawy, concept story, wciąż powstające nowe przestrzenie. Księgarnia Do you read me czy concept story z kolekcją Margieli czy Demeulemeester na Mitte, second handy i klimatyczne restauracje w Charlottenburgu i Krezberg ze swoimi lokalnymi inicjatywami.

Czytaj: Berin w 3 odsłonach

BERLIN I love you!

 

 

 

GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ:

25hours Hotel Bikini Berlin

Pomysłowy hotel sieci 25hours, który jest częścią pierwszego w Niemczech concept mall. Zabawa z otoczeniem – zlokalizowany obok zoo hotel bawi się tematem miejskiej dżungli – hamaki, monkey bar, mikro ogródki w barze i restauracji. Hotel inspirujący jak samo miasto.

 

 

 

Submit a Comment