Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Filmy z Czechami w tle

Filmy z Czechami w tle
Anna Matyjewicz

Zaczynamy filmowe zwiedzanie Czech! Przemieszczać się będziemy po różnych czeskich miastach i zaproponujemy nasze ulubione filmowe klasyki.

Butelki Zwrotne

Pełna zabawnych i wzruszających scen opowieść o niezwykłej miłości w zwykłym życiu. Film o radości ludzi, którzy nigdy nie rezygnują z poszukiwań jasnej strony życia, którzy nie boją się kochać i uciekać w marzenia. Najbardziej kasowa komedia w historii czeskiego kina. Dzieło duetu, który nadał czeskim filmom nowe oblicze.

 

 

Opowieści o zwyczajnym szaleństwie

Petr pracuje jako robotnik na lotnisku i tęskni za swą piękną Janą, która postanowiła zostawić go dla bardziej poważnego mężczyzny. Kobieta tymczasem obserwuje z okna budkę telefoniczną, wydzwania do korzystających z niej mężczyzn i zaprasza na spotkanie. Petr z kolei dorabia, obserwując na zlecenie łóżkowe zabawy sąsiadów.

 

 

Kola

Czechy, ostatnie lata socjalizmu. Bohaterem jest wiolonczelista: wyrzucony przed laty z filharmonii – zarabia na życie grą w domach pogrzebowych i kościołach. Przyciśnięty biedą decyduje się zawrzeć fikcyjne i płatne małżeństwo z Rosjanką. Rosjanka wyjeżdża na zachód, zostawia kilkuletniego syna.

 

 

Na złamanie karku

Przeplatające się tragikomiczne historie o traceniu i odnajdywaniu miłości, przyjaźni, rodziny, rodziców, dzieci. Opowieści o altruizmie i ksenofobii, o naszym lęku przed nieznanym i poczuciu zagrożenia przed tym, by nie obudzić drzemiących w nas demonów. Obraz współczesnych nastrojów egzystencjalnych w Europie Środkowej.

 

 

Czeski błąd

Ludek ukrywa przed żoną romans z koleżanką z pracy. Kiedy prawda o jego zdradzie ma wyjść na jaw, odkrywa największą tajemnicę swojego teścia.

 

Zobacz także:

Filmy ze Skandynawią w tle

Filmy z Szanghajem w tle

 

Submit a Comment