Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Najlepsze filmy 2014 roku

Najlepsze filmy 2014 roku
Anna Matyjewicz

Koniec roku to czas podsumowań dlatego czas na nasze subiektywne typy najlepszych filmów 2014 roku!

 

1. Ida

Tej pozycji nie mogło zabraknąć na naszej liście. Film już zbiera nagrody w liczących się konkursach i na festiwalach. Trzymamy kciuki za nominację do Oscara i raz jeszcze przenosimy się w klimat lat 60-tych w Polsce..

 

 

2. Ona

Głośny, skłaniający do dyskusji melodramat w reżyserii Spike Jonze. Historia samotnego pisarza Theodore, który nieoczekiwanie zakochuje się w systemie operacyjnym. Nominowany do Oscara za oryginalny scenariusz 2014 roku film zdecydowanie skłania do refleksji nad współczesnym światem i stylem życia.

 

 

3. Grand Budapest Hotel

Poczucie humoru i estetyka kina lat 70-tych sprawiają, że od filmu Wesa Andersona nie da się „oderwać oczu”. Historia Gustave. H konsjerża w luksusowym hotelu Grand Budapest Hotel, położonym w fikcyjnym państwie, który w pewnym momencie uwikłany zostaje w historię pewnego morderstwa.

 

 

 

4. Wielkie Piękno

Jeżeli ktoś marzy aby chociaż na chwilę przenieść się do Wiecznego Miasta, to w tym filmie ma taką okazję. Dla nas to najpiękniejsze zdjęcia 2014 roku, a także piękna historia dziennikarza, który przemierzając ulice Rzymu, wspomina swoją pełną namiętności, acz bezpowrotnie utraconą młodość..

 

 

5. Witaj w klubie

Oparta na faktach historia Rona Woodroofa, Teksańczyka, który pod wpływem śmiertelnej choroby zmienia swoje życie. Świetna gra Matthew McConaugheya i Jareda Leto.

 

 

6. Zniewolony: 12 Years a Slave

Nasz kolejny typ to Zniewolony. Opowiada historię Salomona Northupa, czarnoskórego mieszkańca stanu Nowy York, który zostaje podstępnie przetransportowany na Południe i sprzedany do niewoli. Scenariusz oparty jest na autentycznej historii. Słusznie nagrodzony Oscarem za najlepszy film 2014 roku!

 

http://youtu.be/G1hAlTq50Rc

 

7. Zimowy sen

Subtelny, opatrzony pięknymi zdjęciami film opowiada historię Aydin, emerytowanego aktora, który prowadzi mały hotel w centralnej Anatolii. Towarzyszy mu młoda żona Nihal oraz siostra Necla. Prowadzone przez głównych bohaterów dialogi w pewnym momencie ukazują liczne urazy, rany i niedomówienia, które skrywali od lat.

 

8. Pod Mocnym Aniołem

Wytypowaliśmy dramat Smarzowskiego, który postanowił wziąć na warsztat uhonorowaną Nagrodą Literacką NIKE 2001. książkę Jerzego Pilcha, czyli szokujące studium nałogu i walki z uzależnieniem.

 

 

 

Submit a Comment