Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 17, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

CasaCau/Rzym

CasaCau/Rzym
stylish travellers

Odsuwasz kotary w swoim apartamencie Casa Cau. Czujesz kwiaty sprzedawane na straganach Via in Arcione, oliwki, zioła, owoce dojrzałe południowym słońcem i świeżo parzone espresso? – zapachy miasta tak starego, jak stara jest sztuka i kultura Świata. Już wiesz, że nie wrócisz do łóżka. Jesteś w Rzymie.

FB: intopassion, IG: into_passion, wesprzyj nas na patronite.pl/intopassion

 

Apartamenty możesz znaleźć na booking.com, a rezerwując klikając w ten LINK, cena dla ciebie się nie zmieni, a my otrzymamy małą prowizję.

Apartamenty Casa Cau, mieszczące się w samym centrum stolicy Włoch reprezentują zupełnie nowatorskie podejście do branży hotelarskiej. Goście hotelu mają możliwość poczuć się choć przez chwilę jak mieszkańcy luksusowego apartamentu, tuż przy fontannie di Trevi. Kiedy przybywamy pod imponujące drzwi w starej kamienicy, otwiera nam Kevin. Zakwaterowanie trwa dosłownie moment i już po chwili jesteśmy właścicielami kluczy od apartamentu numer 4, na drugim pietrze.

Jeszcze przed przybyciem do Rzymu dostajemy maila z preferencjami czy croissanty na śniadanie mają być zwykłe czy z czekoladą, jakie mleko do kawy sobie życzymy, czy mamy jakieś alergie i specjalne życzenia. Kevin obiecuje przynieść do naszego apartamentu świeże owoce i jajka, a siatkę z pachnącym pieczywem zawiesić na klamce następnego ranka.

Nasz apartament wydaje się być idealnym mieszkaniem na mini wakacje – zachwyca mnie wystrój – połączonie szarości i matowego złota szafek, robione na stare lustra w drzwiach i na szafie. Pierwszą część pomieszczenia stanowi jadalnia z małą kuchnią. Na wykonanym z betonu stole możemy skorzystać z pięknej zastawy i przygotować smakowity makaron z warzywami, które zakupimy na straganie przy wejściu do budynku. Dalej mamy wspaniale urządzoną sypialnię z łóżkiem, które stanowi instalację na samym środku pokoju, z małym stolikiem i dwoma wygodnymi fotelami. Moją uwagę od razu zwracają lampy ze złotego metalu, oraz kapa na łóżku z materiału w kolorze brudnego różu. Na ścianie namalowany jest obraz kobiety z lat 20-tych. Prostota, ale i wyrafinowane rozwiązania. Doskonała spójność kolorystyczna balansująca między szarością, beżem, matowym i błyszczącym złotem i pudrowym różem. Nie mniej zachwycająca jest łazienka – duża przestrzeń z wanną, osobno kabina prysznicowa z łaźnią parową i toaleta. Taki apartament powoduje, że z przyjemnością zjemy w nim wieczorną kolację czy śniadanie, a także wrócimy na krótki odpoczynek zmęczeni zwiedzaniem miasta.

 

 

Casa Cau to XVII-wieczny budynek mieszkalny zaadaptowany w całości na 5 ekskluzywnych apartamentów. Unikalność tego miejsca to przede wszystkim niekonwencjonalne połączenie historii z nowoczesnością, przejawiającą się w zachwycającym, klimatycznym designie wnętrz. Każdy z apartamentów ma swój własny, niepowtarzalny silny, specyficzny urok lub nawet „osobowość” i zaprojektowany został w odmiennym stylu inspirowanym różnymi dziedzinami sztuki artystów włoskiego pochodzenia. Odnajdziemy tam przepiękne fotografie, obrazy, szkice, grafiki nawiązujące do mody, okładki książek czy instalacje artystyczne a wszystko to stworzone rękami wyłącznie włoskich artystów. Cel? Pozwolić gościom apartamentów wejść w intymny świat zaklęty w murach Rzymu i poznać jego tajne zakamarki znane tylko lokalnym – po prostu doświadczyć miasto w pełni.

Każdy apartament jest inny, tak aby obiekt dostosowany był do różnych wymagań gości. Dlatego też do wyboru mamy mieszkania o różnej powierzchni: 45-metrowe wnętrze w stylu lat 70-tych przeznaczone dla 3 osób, 25-metrowe idealne dla dwojga, 57-metrowe dla 4 osób uwielbiających lata 50-te czy nawet 52-metrowe wnętrze z podwójnym łóżkiem dla najbardziej wymagających. W zależności od mieszkania goście mogą zrelaksować się w łaźni tureckiej lub saunie. Każdy natomiast posiada dostęp do balkonu z widokiem na centrum miasta oraz otwartą kuchnię wraz z wyposażeniem.

Apartamentu Casa Cau to dobry wybór dla każdego, kto nie chce jedynie zwiedzić, a pragnie doświadczyć Rzym w całej jego okazałości. Casa Cau udowadnia, że sztuka jest nieodłączną częścią tego miasta i aby poznać jego tajniki należy się w niej zagłębić.

 

 

Podoba nam się:

– zachwyca już sama strona internetowa, a także we love czyli to, co twórcy miejsca kochają związanego z miastem

– lokalizacja; 5 minut od fontanny di Trevi, niecałe 10 od Schodów Hiszpańskich- mieszkanie w centrum tętniącego życiem miasta pozwala na wyczucie jego rytmu, poznanie jego odgłosów, a także zapachów

– wspaniały design wnętrza – całość doskonale ze sobą współgra, zarówno pod względem kolorystyki, faktur, jak i stylu czasu, do którego apartament ma nawiązywać

– komunikowowanie się z klientem przed przyjazdem – zarówno w kwestii preferencji przezd przyjazdem, jak i ewentualnych usług dodatkowych: wynajęcia vespy, kucharza, aby przygotował posiłek czy transportu z lotniska

– Casa Cau pomaga gościom nauczyć się tajników kuchni udostępniając lokalne produkty każdego ranka by samodzielnie (inspirując się przepisami zamieszczonymi w drukowanym wyłącznie dla Casa Cau czasopiśmie kucharskim) przygotować posiłek

– Goście w każdej chwili mogą skorzystać z usług kucharza restauracji „Stazione di Posta” i zamówić jedzenie prosto do apartamentu

 

 

 

 

Submit a Comment