Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

La dolce vita czyli moje włoskie przygody

La dolce vita czyli moje włoskie przygody
Paulina Grabara

Włochy zachwycają mnie zawsze, gdziekolwiek się nie wybiorę, czy do małej sycylijskiej Taorminy czy ukochanego Rzymu. Uwielbiam gwar na straganach, miasteczka na stromych zboczach Amalfi, różnorodne oblicze Apulii i owce w górach w Maso Corto.

 

Mój ślub w Rzymie

Nic nie równa się dla mnie widokowi, gdy ze wzgórza na skuterze zjeżdżasz na Piazza Venezia – widok koloseum dopełnia monumentalny biały Palazzo Venezia, na którym powiewa włoska flaga. Tu na ślub znalazłam Hotel de Russie, prawdziwą klasyczną perłę wśród hoteli, z pięknym wewnętrznym ogrodem.

SONY DSC

RFH-Hotel-de-Russie-MEETING-EVENTS-Garden-Pergolato-wedding-table

 

CZYTAJ:

Ślub w Rzymie

HOTEL DE RUSSIE/RZYM/WŁOCHY

 
 
 

Instagramowy hit – Burano

Do Burano można się dostać łódką z serca Wenecji. Podróż trwa około godziny i jest tego warta – tu nie da się zrobić brzydkiego zdjęcia. Fioletowe, bordowe i różowe kamienice rozdzielają małe, urocze kanały – tu czas płynie zdecydowanie wolniej niż w Wenecji, nie ma tłumów i ceny są niższe.

christopher-carson-527365-unsplash

 

katy-cao-467987-unsplash

 

CZYTAJ: 

Instagramowy HIT: włoskie miasteczko Burano

 

 

Aperitivo o zachodzie słońca

Florencja jest jednym z moich ulubionych miast na świecie, jednak nigdy nie wygląda tak pięknie, jak skąpana w zachodzącym słońcu. Najlepszym miejscem, by podziwiać rzekę, most Ponte Vecchio, kopułę katedry i cieszyć się aperitivo, jest bar na dachu hotelu Excelsior Westin Florence.

IMG_5099-1024x683

 

OGLĄDAJ NASZE VIDEO: 

 

 

Teatr grecki w Taorminie

Taormina zachwyca: wąskie uliczki, malownicze domki, katedra, urocze piazza i widok na Etnę. Przytłaczać mogą tylko turyści. Ucieczką od tłumów może okazać się chwila spędzona na widowni wspaniale zachowanego starożytnego teatru greckiego – tu czas się zatrzymał.

98409319
 
 

Śniadanie z widokiem na Positano

Positano najbardziej lubię z oddali, kiedy nie słychać gwaru i nie widać przepychu. Idealnie zamieszkać w “pokoju z widokiem”, gdzie przy kawie można wpatrywać się w typową włoską zabudowę, która kaskadowo “opada” aż do plaży i błękitnego morza, czy na mozaikową kopułę kościółka Santa Maria Assunta, która lśni w promieniach słońca.

raghu-nayyar-323267-unsplash
 
 
 

Spacer po Lerici

Największe odkrycie moich włoskich podróży położone niedaleko turystycznego Cinque Terre. Włosi twierdzą, że Lerici zachowali dla siebie i chronią miejsce przed masową turystyką. Zatoka w kształcie półksiężyca, średniowieczny zamek, położone na wzniesieniu kolorowe domki i wreszcie kołyszące się na wodzie łódki rybackie urzekają.

IMG_9952-1024x682

 

CZYTAJ: 

INTOcities: LERICI/ Włochy

 

Lunch w Pienzie

Kocham już sam wjazd do miasteczka, które dumne i nieco tajemnicze jawi się na wzgórzu. Położona w dolinie Val d’Orcia zachwyca widokami, katedrą, pałacem Piccolomini czy budynkiem Urządu Miasta. Ja najbardziej lubię kupić prosecco w lokalnym barze i przy fontannie na głównym placu obserwować rytm życia miasteczka i jego mieszkańców.

Zrzut-ekranu-2013-07-29-o-23.19.59

 

CZYTAJ: 

INTOcities: PIENZA/Toskania

Najpiękniejsze toskańskie miasteczko: PIENZA

 

Sette di Vino – jedna z najznakomitszych restauracji w Toskanii


 
 
 

Detox w Eremito

Doświadczenie, jakiego nigdy w życiu nie zapomnicie. Detox spa w klasztorze, spokój i wyjątkowa energia, głównie za sprawą właściciela Marcello. Jest kimś pomiędzy szaleńcem i terapeutą. Noc w celi, hymny i pochodnie, przywiązanie do detali i niczym nie zakłócony widok na naturę Umbrii. Najbardziej energetyzujące doświadczenie – Eremito.

DSC_0073-1024x683

 

CZYTAJ: 

Pomiędzy niebem a ziemią w Eremito

 
 
 

Apulia – najpiękniejszy region Włoch?

Białe miasto Ostuni, kosmiczne niemal domki Trulli w Alberobello i okolicy, barokowe Lecce, zwane Florencją Południa. Urocze Polignano a Mare zachwyca plażą w zatoczce i restauracją w grocie, a nasze ulubione rybackie Monopoli świeżymi rybami w lokalnej trattorii. A jak spędzić stylowo czas w hotelu, to tylko w Masseria Torre Coccaro.

29067231_1841415692593079_9050804571638595584_n

monopoli-1024x576

 

CZYTAJ:

72 godziny w Apulii

72 godziny w Apulii #2

Masseria Torre Coccaro/Puglia

OGLĄDAJ NASZE VIDEO:

Submit a Comment